فرآیندساز نینتکس امکانات بسیار زیادی برای طراحی و توسعه فرآیندهای کسب و کار در اختیار ما قرار میدهد یکی از این امکانات ذخیره کردن قسمتی از فرآیند جهت استفاده مجدد در فرآیندهای دیگر است که به آن Nintex Workflow Snippet میگوییم که در واقع امکان استفاده مجدد قسمتی از فرآیند را حتی در سایت شیرپوینتی دیگر نیز به ما میدهد.

ایجاد یک Nintex Workflow Snippet

دو راه برای ایجاد یک workflow snippet وجود دارد:

ذخیره کردن کل یک فرایند به عنوان  workflow Snippet

  داخل تب workflow designer گزینه save را که باز کنید یک گزینه save as snippet دارد که کل فرایند را به عنوان snippet  ذخیره می‌کند. طبق عکس زیر

Nintex Workflow Snippet

ذخیره کردن یک Action Set به عنوان Workflow Snippet

 Action Set ها استفاده­های گوناگونی در نینتکس و طراحی فرآیندهای شیرپوینتی دارند مواردی همچون اجرای با دسترسی ادمین (Run As Admin)، خواناتر کردن فرآیند با دسته بندی اکشن­ها و قابلیتی که ما از آن میخواهیم استفاده کنیم ذخیره به عنوان Workflow Snippet. وقتی یک Action Set را به عنوان Workflow Snippet ذخیره نمایید تمامی اکشن­های زیرمجموعه آن به شکل واحد تبدیل به یک اکشن خواهد شد.

Nintex Workflow Snippet

استفاده از snippetها

وقتی به یکی از روش های بالا snippet را اضافه کردیم یک منو در لیست اکشن ها اضافه خواهد شد مانند شکل زیر که میتوان به راحتی اکشن مورد نظر را در همه فرآیندهای سایت استفاده نمود.

Nintex Workflow Snippet

دقت داشته باشید برای استفاده از این Snippet در یک سایت کالکشن دیگر باید به صورت دستی به سایت دیگر منتقل نمایید همچنین میتوانید در صورت نیاز این Snippet را به یک User Defined Action (UDA) تبدیل نمایید تا به راحتی آنرا در سطح فارم پابلیش نمایید