Microsoft Stream ابزاری قدرتمند درآفیس 365 است که به سازمان شما امکان ایجاد، سازماندهی و به اشتراک گذاشتن ویدیوها را می‌دهد. با این پست می‌خواهیم توضیح دهیم مایکروسافت استریم چیست و چگونه می‌توانید از آن برای سازماندهی ویدیوها استفاده کنید.

Microsoft Stream چیست؟

به زبان ساده، Microsoft Stream یک مرکز ویدیویی داخلی شرکت شما است. آن را به عنوان YouTube شرکت خود در نظر بگیرید. مکانی برای سازماندهی، ذخیره و اشتراک گذاری ویدیوها. برخلاف YouTube، استریم  برای سازمان شما خصوصی است و نیاز دارد که کاربر با استفاده از اعتبارنامه Office 365 احراز هویت شود.

مایکروسافت استریم یک سرویس ویدیوی سازمانی است که در آن افراد در سازمان شما می‌توانند به‌طور ایمن ویدیوها را آپلود، مشاهده و به اشتراک بگذارند. شما  می‌توانید ویدیوهای ضبط  شده کلاس‌های، جلسات، ارائه‌ها، جلسات آموزشی یا ویدیوهای دیگری را که به همکاری تیم شما کمک می‌کند، به اشتراک بگذارید. مایکروسافت استریم همچنین اشتراک‌گذاری نظرات را در یک ویدیو، برچسب‌گذاری در نظرات و توضیحات برای اشاره به نکات خاص در یک ویدیو و گفتگو با همکاران را آسان می‌کند.

Microsoft Stream

مایکروسافت استریم یک سرویس ویدئویی امن است، بنابراین می‌توانید مدیریت کنید که چه کسی محتوای ویدیوی شما را مشاهده می‌کند. دسترسی امن به برنامه توسط  Azure Active Directory، یک رهبر شناخته شده در سیستم های مدیریت هویت، برای محافظت از محتوای حساس شرکت فعال شده است Microsoft Stream همچنین به شما کمک می‌کند محتوا را در کانال‌ها و گروه‌ها سازماندهی کنید تا پیدا کردن آن آسان‌تر شود. Microsoft Stream با سایر برنامه‌های Office 365 مانند Teams، SharePoint ،OneNote و Yammer به خوبی کار می‌کند و راه‌های بیشتری برای کشف محتوای مرتبط‌تر ارائه می‌دهد.

چرا از Microsoft Stream استفاده کنیم؟

کتابخانه شیرپوینت مکانی عالی برای اسناد کاری مانند Word ،Excel ،PDF  و غیره است. این مکان عالی برای همکاری است و ما قبلا در پست “انواع مختلف کتابخانه‌های شیرپوینت” در مورد آن صحبت کرده‌ایم. با این حال، با فیلم ها، داستان متفاوت است

  • ویدیوها معمولاً در جایی ذخیره می شوند تا بتوان آنها را تماشا کرد
  • آن فایل های ویدئویی در درجه اول به قابلیت پخش کننده ویدئو نیاز دارند
  • علاوه بر این، فایل‌های ویدیویی عموماً حجم زیادی دارند و دانلود هر بار آن‌ها از طریق شبکه به‌منظور تماشای کاربر، کارایی زیادی ندارد.

به همان دلیلی که YouTube  اختراع شد، ما اکنون Microsoft Stream داریم

Microsoft Stream

نحوه دسترسی به Microsoft Stream

می‌توانید مانند بقیه برنامه‌های آفیس 365، از App Launcher آفیس 365 به Microsoft Stream دسترسی پیدا کنید

1.بر روی آفیس 365 App Launcher کلیک کنید. اگر جریان را در لیست نمی‌بینید، روی همه برنامه‌ها کلیک کنید

Microsoft Stream

2. بر روی Stream  کلیک کنید.

Microsoft Stream

ویژگی های کلیدی Microsoft Stream

 کانال ها

 درست مانند  YouTube، می‌توانید ویدیوها را بر اساس کانال‌ها سازماندهی کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید یک کانال آموزشی، یک کانال حضوری، یک کانال برای ایمنی و رعایت و غیره داشته باشید.

Microsoft Stream

Integration با شیرپوینت

 بهترین بخش در مورد مایکروسافت استریم این است که با شیرپوینت آنلاین ادغام می شود! بنابراین می‌توانید ویدیوهای خود را بر روی پلتفرم مایکروسافت استریم میزبانی کنید و سپس آنها را در صفحه ای در شیرپوینت جاسازی کنید. بله، یک webpart  برای stream وجود دارد! به عنوان مثال، می‌توانید تمام ویدیوهای ورودی خود را در کانال MS Stream بارگیری کنید و سپس آن را در صفحه منابع انسانی شیرپوینت جاسازی کنید تا کارمندان جدید بتوانند هنگام مرور سایت، ویدیوها را مستقیماً در صفحه HR SharePoint مشاهده کنند.

Microsoft Stream

هنگامی که webpart را به صفحه شیرپوینت اضافه کردید، می‌توانید تعیین کنید که آیا می‌خواهید یک ویدیوی خاص، یک کانال خاص یا کل Stream را جاسازی کنید.

Microsoft Stream

 Stream دارای ویژگی‌های شگفت‌انگیز و منحصربه‌فرد دیگری نیز هست، بنابراین در پست‌های آینده، سعی خواهیم کرد آن‌ها را برجسته کرده و شما را نیز با آن‌ها آشنا کنیم.

مقاله مرجع