همانطور که در مقاله­‌های مزایای شیرپوینت برای سازمان‌ها( قسمت اول و قسمت دوم) نیز بررسی کردیم نیاز سازمان­‌ها به یک ابزار برای مدیریت دیتاهای ساختار نایافته و همچنین دیتاهای ساختار یافته به صورت روز افزون در حال زیاد شدن است. Content Management System ها ابزاری برای مدیریت یکپارچه اطلاعات سازمان­‌ها به وجود آمده است که یکی از بهترین گزینه­‌ها بین این ابزارها شیرپوینت است.

برای غلبه به حجم بالا، سرعت تولید و انواع داده‌ها و اطلاعات موجود در CMS ها اصولا پیاده‌سازی CMS را به فعالیت­‌های کوچکتری همچون پیاده‌سازی سامانه مدیریت اسناد، Web Content Management ، Digital Asset Management و Enterprise Record Management تقسیم می‌کنند.

در کتاب Managers Guide to SharePoint Server 2016 سعی شده تا با توضیح فنی روان امکانات شیرپوینت در یک فضای عملیاتی و با استفاده از مثال­‌های عملی از امکانات شیرپوینت در پیاده‌سازی سامانه‌­هایی مثل پرتال، سایت اینترنت، مدیریت اسناد، شبکه­‌های اجتماعی و مدیریت پروژه، انتخاب شیرپوینت را برای صاحب نظران و مدیران کسب و کار شفاف‌تر نماید. بسیاری از مدیران نیز که تصمیم به استفاده از شیرپوینت گرفته اند، نمیدانند شیرپوینت به صورت مشخص چطور میتواند به ارتقاء عملکرد و فعالیت‌­های سازمان بپردازد. همچنین در این کتاب به سوالات بسیاری مثل کجا شیرپوینت میتونه برای سازمان مفید باشه؟ چگونه باید از شیرپوینت استفاده کنیم؟ کی میتونیم از شیرپوینت استفاده کنیم؟

کتاب Managers Guide to SharePoint Server 2016 موارد زیر را پوشش میدهد:

  • توضیحات پایه در مورد پلتفرم شیرپوینت مانند موارد ساختاری شیرپوینت، امکانات سایت شخصی در شیرپوینت، مفاهیم اولیه مدیریت شیرپوینت و…
  • بررسی و بیان بهترین مثال­‌های عملی پیاده‌سازی(Best Practice)  سامانه­‌های مختلف در شیرپوینت مانند Sharepoint Governance، سامانه مدیریت اسناد، پرتال سازمانی و…
  • بیان تجربه­‌های عملی برای کاربران و مدیران شیرپوینت
  • نحوه ارتقاء خدمات استفاده شده شیرپوینت در فارم­‌های فعلی
  • راهکاری جهت پیاده‌سازی شیرپوینت برای پیشبرد موفقیت سازمان‌­ها

دانلود کتاب