معرفی شیرپوینت 2019 با معرفی ویژگی­‌های جدید بسیاری همراه بود که استفاده از این نسخه را بسیار جذاب مینماید. ویژگی­‌هایی همچون ModernUserExperience (که خود شامل امکانات بسیار جدیدی در شیرپوینت 2019 است)، ویژگی­‌های بسیار جدید Hybird (که به سازمان‌­ها امکان استفاده از امکانات آفیس 365 را نیز میدهد)، ارتقاء امکانات Onedrive و ارتقاء امکانات زیرساختی شیرپوینت 2019 مثالی از این ویژگی­‌ها و ارتقاء های جدید شیرپوینت 2019 است.

کتاب Deploying SharePoint 2019 در شروع به تاریخچه شیرپوینت در گذر زمان میپردازد سپس به بیان مفصل این ویژگی­ها میپردازد و در مورد اصطلاحاتی همچون Hybird، Sharepoint Home توضیح میدهد. شما حتی میتوانید با مطالعه فصل اول این کتاب اطلاعات عمومی خود در زمینه شیرپوینت، امکانات جدید اضافه شده به شیرپوینت 2019 و حتی امکانات حذف شده در ورژن 2019 بالا ببرید.

در ادامه کتاب علاوه بر بیان مفاهیم اولیه مانند زیرساخت شیرپوینت، نصب شیرپوینت و اطلاعات و اصطلاحات مربوط به فارم شیرپوینت به بیان اطلاعات بیشتری در مورد سرویس‌­ها، امکانات و تنظیمات خاصی میپردازد که فقط در کاربردهای خاص استفاده خواهد شد مواردی همچون کانفیگ HA در فارم، کانفیگ ADFS در فارم شیرپوینت، کانفیگ Kerberos برای احراز هویت کاربران میتوان مثال زد.

این کتاب شامل رفرنس دقیق و کاملی از تمامی اطلاعات مورد نیاز در زمینه ادمین شیرپوینت است و تمامی مفاهیم مورد نیاز برای متخصصین ادمین شیرپوینت را پوشش میدهد. مفاهیم زیر نمونه­ای از این موارد است:

  • نصب و پیکربندی و بهینه سازی زیرساخت شیرپوینت
  • مفاهیم Hybrid در شیرپوینت 2019 و استفاده شیرپوینت به عنوان فریم ورک Hybrid
  • توضیحات مختصری در مورد Flow، PowerBI و Power Apps و نحوه استفاده در شیرپوینت
  • کانفیگ و وصل کردن سیستم­های دیگر به شیرپوینت مانند آفیس آنلاین و Work Flow Manager 2019
  • مایگریت کردن نسخه­های قبلی شیرپوینت به شیرپوینت 2019 و انتقال اطلاعات سرویس­‌ها
  • کانفیگ و بررسی توپولوژی­های HA و DR برای شیرپوینت و حفاظت از اطلاعات
  • توضیح و کانفیگ سرویس­های پیشرفته شیرپوینت مانند سرچ سرویس شیرپوینت و ADFS
  • راهکارهای افزایش امنیت سرویس­های شیرپوینت و اطلاعات فارم شیرپوینت

برای خواندن این کتاب نیاز به پیشنیاز خاصی نیست ولی افرادی که با مباحث شبکه و شیرپوینت آشنایی داشته باشند حتما مطالعه بهتری خواهند داشت.

ما در شرکت داتام نیز آمادگی یاری نمودن به سازمان­‌ها در زمینه زیرساخت شیرپوینت در قالب مشاوره شیرپوینت ویا اجرای پروژه­های زیرساختی شیرپوینت هستیم.

دانلود کتاب