با معرفی شیرپوینت 2019 همراه با امکانات جدیدی مانند Modern View ،Modern Page و SharePoint Home Page امکان دیگری که سایت‌­هایی از نوع Communication بود نیز اضافه شد که در واقع آن یک Site Template جدید است که میتوان سایت­‌های متعددی از این نوع ایجاد کرد. ما در این مقاله قصد داریم در مورد کاربردهای Communication Site بیشتر توضیح دهیم پس با ما همراه باشید.

این نوع الگوی سایت با طراحی آماده‌­ای که دارد میتواند به سرعت محلی برای کارگروهی و به اشتراک گذاری اطلاعات (مانند اخبار، گزارش­‌‌ها، اعلانات، تقویم رویدادها) را به شکل بسیار زیبایی فراهم کند، در واقع میتوان از این الگو برای اشتراک گذاری اطلاعات و ارتباطات داخلی سازمان و ایجاد پرتال‌های سازمانی بدون نیاز به توسعه خاصی استفاده کرد.

Communication Site در شیرپوینت 2019

با تغییرات بوجود آمده در شیرپوینت 2019 برای ایجاد سایت در ادمین شیرپوینت همانطور که در تصویر زیر مشاهده میفرمایید دو نوع سایت میتوان ایجاد نمود Communication Site و Team Site (البته با استفاده از گزینه other options میتوان سایت­‌هایی مثل publishing و ویکی و… نیز ساخت)

Communication Site در شیرپوینت 2019

پس از انتخاب گزینه Communication Site، سه نوع متفاوت از این سایت موجود خواهد بودTopic ، Showcase و Blank

Communication Site در شیرپوینت 2019

Topic: این نوع الگو برای اشتراک گذاری اطلاعات مانند اخبار، رویداد، تقویم قابل استفاده است.

Showcase: این نوع الگو بستری برای اشتراک گذاری تصاویر و showcase های یک محصول یا تیم مناسب است.

Blank: این نوع الگو نیز سایتی به صورت خالی ایجاد میکند که قابل سفارشی سازی توسط شما (با وب پارت­‌های مخصوص این الگوی سایت که پیشتر خواهیم گفت) خواهد بود.

وب پارت­‌های Communication Site در شیرپوینت 2019

  • وب پارت Hero : این وب پارت قادر خواهد بود تا محتواهای مهم سازمان را به صورت برجسته در صفحه به نمایش بگذارد محتواهایی مانند اخبار، رویدادهای تصویری و لینک‌­های پرکاربرد
Communication Site در شیرپوینت 2019
  • وب پارت People: این وب پارت برای یافتن و مشاهده افراد درون تیم یا سازمان کاربرد فراوان دارد.
  • وب پارت Events: این وب پارت برای اخبار و رویدادهای سازمان یا تیم بسیار میتواند کاربرد داشته باشد.
  • وب پارتStream: این وب پارت نیز مخصوص آفیس 365 است که قابلیت درج یک فیلم از سرویس Steam آفیس 365 برای مشاهده اعضا سایت را فراهم میکند.
Communication Site در شیرپوینت 2019

Communication Site قابلیت­‌های دیگری نیز دارد همچون قابلیت مشاهده سایت در موبایل با امکان پیشفرض Responsive که این نوع الگو دارد در هر دستگاهی با هر رزولیشنی قابل مشاهده خواهد بود.

استفاده از این الگوی سایت میتواند مزایای مختلفی برای سازمان داشته باشد تا کاربران و مدیران سایت‌­ها بتوانند به راحتی با محتواهای مورد نیاز خود کار کنند و با کارگروهی روی این محتواها سازمان و کسب و کار خود را سریع تر به اهداف خود برسانند.