پلتفرم شیرپوینت با دارا بودن امکانات بسیار زیاد در زمینه مدیریت اسناد و اطلاعات و همچنین امکانات بسیار کاربردی آن در زمینه مدیریت دانش پلتفرم مناسبی جهت استقرار سامانه­‌های اطلاعاتی واحد آموزش در سازمان‌ هاست. کاربردهایی همچون سامانه آموزش مجازی (LMS) و صفحات ویکی آموزش کارکنان را میتوان از آنها مثال زد. در این مقاله قصد داریم کاربردهای شیرپوینت در واحد آموزش سازمان را باهم بررسی کنیم.

  • تقویم آموزش سازمان

با استفاده از امکانات تقویم شیرپوینت میتوان یک تقویم آموزشی کامل در اختیار کاربران سازمان قرار داد تا افراد بتوانند در سمینارهای آموزشی یا کلاس­‌های آموزشی مورد نیاز خود ثبت نام و شرکت کنند. در صورتی که سازمانی پرتال سازمانی خود را بر بستر شیرپوینت پیاده سازی کرده باشد میتوان قسمتی از این پرتال را به وب پارتی جهت تقویم آموزشی تخصیص داد تا کاربران با ورود به پرتال سازمانی خود به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

کاربردهای شیرپوینت در واحد آموزش سازمان
  • آموزش مجازی

با همه گیری کرونا و لزوم کار کردن افراد بصورت مجازی و نیاز به یک سیستم جامع آموزش مجازی که در سازمان­ها بتواند مسیر آموزشی کارکنان را از راه دور پیگیری کند، بسیار بیشتر حس شد. شیرپوینت با دارا بودن امکانات جامع یک سیستم آموزش مجازی مطلوب پلتفرمی مناسب جهت پیاده سازی یک سیستم آموزش مجازی خواهد بود امکاناتی همچون قابلیت استفاده از فایل­های آفیس در صفحات، قابلیت ایجاد صفحات ویکی، قابلیت افزودن انواع فیلم­‌ها یا محتواها به صفحات، امکان ایجاد وبلاگ­های مختلف سازمانی و امکاناتی از این دست که بسیار برای آموزش مجازی مطلوب خواهد بود.

کاربردهای شیرپوینت در واحد آموزش سازمان
  • نظرسنجی، فرم­ها و فرآیندها

شیرپوینت با دارا بودن امکانات بسیار زیادی در زمینه نظرسنجی و فرم سازهای قدرتمند در این زمینه قادر خواهد بود انواع نظرسنجی و فرم­های اطلاعاتی مورد نیاز واحد آموزش سازمان را ایجاد و با استفاده از موتورهای گردش کار قدرتمند خود، فرآیندهای کاری متناسب با آن را پیاده سازی کند از جمله این سامانه ها که میتوان در این زمینه پیاده سازی نمود میتوان به فرآیند ارزیابی کلاس­های آموزشی ، نظرسنجی کیفی سمینارها و فرآیند ارزیابی عملکرد آموزشی کارکنان اشاره نمود.