نوع محتوا یا همان Content Type یکی از امکانات کاربردی شیرپوینت برای دسته بندی انواع محتوای بارگذاری شده در شیرپوینت است که به راحتی این امکان را به ما میدهد که متادیتاهای مشخصی به اسناد یا ردیف‌های اطلاعاتی تخصیص دهیم. در این مقاله ما به تفصیل مزایای استفاده از انواع محتوا (Content Type) و روش استفاده از آنها را توضیح داده­ایم، همچنین در این مقاله دلایل عملکرد خوب انواع محتوا را با مثالهای کاربردی توضیح داده­ایم. در این مقاله میخواهیم روش پاک کردن یک نوع محتوا یا Content Type از سایت شیرپوینت را توضیح دهیم.

برای پاک کردن یک نوع محتوا از سایت شیرپوینتی نخست به صفحه تنظیمات سایت میرویم، سپس انواع محتویات سایت یا همان Site Content Type را باز میکنیم آدرس صفحه مورد نظر را میتوانید مستقیم از آدرس زیر باز نمایید.

http://siteCollectionUrl/_layouts/15/mngctype.aspx

پاک کردن Content Type از سایت شیرپوینت

سپس از بین انواع محتویات سایت ، نوع محتوای مربوطه را انتخاب نمایید برای مثال ما “نوع محتوای تست” را انتخاب میکنیم.

پاک کردن Content Type از سایت شیرپوینت

اکنون در صفحه باز شده گزینه این نوع محتوای سایت را انتخاب و تایید میکنیم تا نوع محتوای مورد نظر ما از سایت حذف شود.

پاک کردن Content Type از سایت شیرپوینت

در صورتی که نوع محتوای مربوطه از سایت پاک نشود و خطای زیر را مشاهده کنید با استفاده از چک لیست زیر بدنبال مشکل بگردید.

پاک کردن Content Type از سایت شیرپوینت
  • مطمئن شوید نوع محتوای که قصد پاک کردن آنرا دارید از انواع محتوای سیستمی نیست و یا از سمت Content Type Hub پابلیش نشده است. در صورتی که از نوع محتوای سمت CTHub بود باید نخست از حالت فقط خواندنی آنرا خارج نمایید سپس آنرا حذف نمایید.
  • مطمئن شوید این نوع محتوا در کتابخانه‌ها یا لیست­‌های سایت و ساب سایت‌­های آن استفاده نشده است و در صورت استفاده شدن  نخست آنها را از آن کتابخانه یا لیست حذف نمایید.
  • مطمئن شوید سند یا مورد لیستی در سطل بازیافت با این نوع محتوا وجود ندارد در صورت وجود آنرا نیز پاک نمایید.
  • مطمئن شوید از این نوع محتوا در سایت نوع محتوای دیگری ایجاد نشده است و در صورت وجود محتوای مادر آن نوع محتواها را عوض نموده یا آنها را نیز حذف کنید
  • مطمئن شوید در نوع محتواهای از نوع Document Set (مجموعه سند) شما نیز این نوع محتوا استفاده نشده است و درصورت استفاده علاوه بر حذف ، استفاده شده نیز باید حذف شوند
پاک کردن Content Type از سایت شیرپوینت

در صورت چک کردن موارد بالا و حل کردن مشکلات آنها شما میتوانید نوع محتوای مورد نظر خود را مجدد اقدام به حذف نمایید و اینک مطمئن باشید که میتوانید آنرا از سایت شیرپوینتی خود حذف کنید.