ویژگی­‌های منحصر به فرد Microsoft Teams

Microsoft Teams یکی از ابزارهای موجود در آفیس 365 میباشد که امکانات بینظیری برای کسب و کارها به ارمغان خواهد آورد، ابزاری کامل برای تعاملات درون کسب و کارها خواهد بود که ویژگی‌های منحصر بفرد متنوعی دارد ما در این مقاله سعی بر این داریم تا با بیان ویژگی­‌های منحصر به فرد Microsoft Teams شما را با این ابزار بیشتر آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

قابلیت استفاده از امکانات دیگر ابزار آفیس 365

مایکروسافت تیم را در RoadMap‌های جدید مایکروسافت میتوان به عنوان یک هاب برای آفیس 365 در نظر گرفت که میتوان در آن اطلاعات کل سازمان که در آفیس 365 موجود هست (یا حتی اطلاعات دیگر سامانه­های ابری مثل Salesforce ) را به صورت یکپارچه مشاهده و استفاده نمود.

ویژگی­‌های منحصر به فرد Microsoft Teams

برای مثال میتوان لیست­‌های اطلاعاتی را از شیرپوینت به عنوان یک تب به تیم اضافه کرد تا اشخاص علاوه بر تعامل با دیگر افراد سازمان اطلاعات مورد نیاز را نیز ثبت نمایند یا ایمیل­های مهم سازمان را (مثل رزومه­‌‌‌های دریافتی) در یک تیم به اشتراک بگذارند تا  افراد نظرات مختلف خود را روی آن ثبت نمایند و به نتیجه مناسب‌­تری برسند.

با این قابلیت در واقع با انبوهی از امکانات آفیس 365 تقریبا میتوان به جرئت گفت تمامی نیازهای یک سازمان را میتوان در مایکروسافت تیم به صورت متمرکز پوشش داد.

همچنین به طور خاص میتوان شیرپوینت، OneDrive و ایمیل سازمانی را در مایکروسافت تیم به صورت متمرکز مشاهده و استفاده نمود.

ویژگی­‌های منحصر به فرد Microsoft Teams

تیم و کانال­‌‌‌‌‌‌های مختلف

مایکروسافت تیم قادر خواهد بود تا به ازای تمامی تیم‌ها یا واحدهای سازمانی کسب و کارها تیم و زیرمجموعه آن کانال‌های مختلف بسازد تا تمامی واحد­ها و تیم‌های کسب و کار بتوانند در محیط‌های جداگانه به تبادل نظر بپردازند.

ویژگی­‌های منحصر به فرد Microsoft Teams

برای مثال تیم منابع انسانی میتواند یک تیم منحصر بفرد خود (با عضویت تمامی افراد واحد منابع انسانی، کمیته جذب و…) را داشته باشد و به ازای موضوعات مختلف کانال‌های مختلف داشته باشد برای مثال کانال جذب و استخدام کارشناس شیرپوینت میتواند یکی از این کانال‌­ها باشد تا افراد کمیته جذب رزومه های دریافتی را بررسی و نتایج مصاحبه‌­های خود را به اشتراک گذاشته تا نظرات دیگران را نیز جویا شوند و همچنین در این کانال از امکانات بیشمار آفیس 365 و تیم بهره ببرند.

قابلیت استفاده از Microsoft Team در دستگاه‌­های مختلف

مایکروسافت تیم قابل نصب بروی انواع گوشی‌­های سیستم عامل دار خواهد بود (IOS،Android Windows Phone) و همچنین قابلیت باز شدن در محیط Browser را نیز دارد که این به نوبه خود امکان بسیار مهمی است زیرا کاربران علاوه بر کامپیوتر شخصی، کامپیوتر محل کار میتوانند به مکالمات، فایل­‌ها، فرم‌ها و دیگر موارد تیم در موبایل خود نیز همیشه دسترسی داشته باشند.

قابلیت برگزاری کنفرانس‌های ویدیویی

مایکروسافت تیم در رقابت با Slack برای تبدیل شدن به بهترین پلتفرم گفتگو و تعامل تیمی امکانات بسیار زیادی به مایکروسافت تیم اضافه کرده است یکی از آنها قابلیت برگزاری کنفرانس ویدیویی است.

کنفرانس‌های ویدیوی در مایکروسافت تیم امکانات بیشماری مثل قابلیت زمانبندی کردن جلسات، کنترل تداخل شرکت کنندگان، مشاهده و دریافت ایمیل پیش از شروع، امکان دعوت به جلسه افراد بیرون از سازمان با لینک مستقیم و ایمیل و تصویر زمینه پیش فرض دارد که به صورت روز افزون با بروزرسانی‌های مختلف توسط تیم توسعه دهنده مایکروسافت در حال گسترش میباشد.

ویژگی­‌های منحصر به فرد Microsoft Teams