در این مقاله به بررسی برخی ویژگی‌های جدید شیرپوینت 2019 می پردازیم:

 • Site Communication
  Site Communication برای به اشتراک‌گذاری اخبار، اطلاع‌رسانی یک مطلب و انتقال پیامی به افراد دیگر طراحی گردیده است. و‌ب‌پارت ‌های جدید قابلیت نمایش حداکثر 5 مطلب به همراه عکس، متن و لینک را برای جلب توجه کاربران به مطالب مهم مد نظر شما را دارد. کاربران به راحتی و بدون نیاز به تماس با مدیر فناوری اطلاعات می‌توانند برای خودشان سایت Communication ایجاد کنند.
 • ایجاد سریع سایت (Fast site creation)
  ایجاد سریع سایت در شیرپونت 2019 به کاربران امکان ایجاد سایت را در چند ثانیه می‌دهد. این امکان تنها در برخی قالب‌های‌ سایت نظیر Communication site امکان‌پذیر است.این ویژگی جدید بدون نیاز به ادمین شرپوینت و دسترسی به زیرساخت شیرپوینت به کاربران اجازه میدهد با استفاده از بستر self service site creation سایت مورد نظر خود را ایجاد نمایند.
 • افزایش حجم فایل در کتابخانه اسناد
  در شیرپوینت 2016 امکان آپلود فایل تا 10 گیگابایت امکان‌پذیر بود ولی در شیرپوینت 2019 این مقدار به 15 گیگابایت افزایش یافت.
 • کتابخانه‌ها و لیست‌های مدرن (List and Library Modern View)
  شیرپوینت 2019 تجربه‌ای جدید و مدرن را برای کاربران هنگام استفاده از لیست‌ها و کتابخانه‌ها در تیم سایت خلق می‌کند. این امکان که قبلا در شیرپونت آنلاین وجود داشت به شیرپونت 2019 نیز افزوده شد.
5.	کتابخانه‌ها و لیست‌های مدرن
 • تجربه به اشتراک‌گذاری مدرن
  شیرپوینت 2019 با استفاده ازUI  ساده و کاربردی امکان به اشتراک‌گذاری پیشرفته  را برای کاربران امکان‌پذیر ساخته است. کاربران به راحتی می‌توانند لینک‌های مربوط به محتوا را با افراد دیگر به اشتراک بگذارند. اگر فایلی را با افراد زیادی به اشتراک بگذارید یا فایل‌های زیادی را با یک فرد به اشتراک بگذارید به آنها اخطار داده می‌شود.
 • صفحات سایت مدرن، وب‌پارت‌های مدرن و نویسندگی مدرن
  در شیرپوینت 2019 کاربران می‌توانند صفحات و وب‌پارت‌های مدرن را به Team Site خود به راحتی اضافه کنند.
 • جستجوی مدرن|
  شیرپوینت 2019 جستجوی مدرن را به کاربران فراهم کرده است. در جستجوی مدرن کاربران  با شروع نوشتن در باکس جستجو، نتیجه را مشاهده خواهند کرد و نتایج جستجو با ادامه نوشتن به روز خواهند شد.
 • صفحه اصلی شیرپوینت (Sharepoint Homepage)
  صفحه اصلی شیرپوینت یک تجربه کاربری مدرن است که به کاربران امکان دسترسی یکپارچه به تمام سایت‌هایشان (آنلاین یا  (on-premisesرا می‌دهد، همچنین نقطه شروع کار کاربران برای ایجاد سایت های جدید است.
 • استفاده از # و٪ کاراکتر در نام پرونده ها و پوشه ها
  اکنون شیرپونت 2019 از کارکترهای# و%  در نام پرونده‌ها و پوشه‌ها پشتیبانی می‌کند. با این امکان نام پوشه‌ها و فایل‌ها در ویندوز در شیرپوینت هم معتبر خواهد بود و امکان همگام‌سازی راحت بین ذخیره‌سازی شخصی (One Drive) و شیرپوینت را فراهم می‌کند.