اگر با شیرپوینت 2010 کار کرده باشید حتما یادتان هست گزینه‌ای تحت عنوان ورود با کاربر دیگر (Sing in as another user) در دسترس بود که به راحتی میتوانستیم از آن جهت عوض کردن یوزر لاگین شده خود استفاده کنیم. این امکان در مواقعی که یوزر بصورت پیشفرض با لاگین ویندوز در شیرپوینت نیز لاگین میشد بسیار کاربرد داشت. از شیرپوینت 2013 به بعد (تا شیرپوینت 2019) به صورت پیش فرض گزینه Sign in as different user وجود ندارد، در این مقاله قصد داریم نحوه اضافه کردن آیتم ورود با کاربر دیگر در ورژن‌های جدید شیرپوینت را توضیح دهیم.

ورود با کاربر دیگر در ورژن‌های جدید شیرپوینت

اگر از شیرپوینت 2016 و شیرپوینت 2019 استفاده می‌کنید به آدرس زیر بروید

C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\WebServerExtensions\16\TEMPLATE\CONTROLTEMPLATES

اگر از شیرپوینت 2013 استفاده می‌کنید به آدرس زیر بروید

C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\WebServerExtensions\15\TEMPLATE\CONTROLTEMPLATES

از آدرس مذکور به دنبال فایلی به نام welcome.ascx  بگردید و آنرا برای ویرایش باز کنید.

ورود با کاربر دیگر در ورژن‌های جدید شیرپوینت

به منظور اضافه کردن آیتم “ورود با حساب کاربری دیگر ” باید فایل مورد نظر را ویرایش نمایید ( با notepad یا VSCode به انتخاب خود) و قطعه کد زیر را درست قبل از تگ “ SharePoint:MenuItemTemplate”با آی دی “ID_RequestAcess”  قرار دهید.

<SharePoint:MenuItemTemplate runat=”server” ID=”ID_LoginAsDifferentUser”   Text=”<%$Resources:wss,personalactions_loginasdifferentuser%>”

Description=”<%$Resources:wss,personalactions_loginasdifferentuserdescriptio %>”   MenuGroupId=”100″   Sequence=”100″   UseShortId=”true”   />

ورود با کاربر دیگر در ورژن‌های جدید شیرپوینت

پس از ذخیره فایل مورد نظر با خالی کردن کش مرورگر خود میتوانید بلافاصله تغییر مورد نظر را مشاهده کنید و نیازی به ریست کردن IIS ندارید. اکنون امکان ورود با کاربر دیگر در ورژن‌های جدید شیرپوینت برای شما امکان‌پذیر خواهد بود.

در صورتی که میخواهید میتوانید جای کد مورد نظر را جابجا کنید، تا بتوانید ترتیب نمایش آن را در منو جابجا کنید. همچنین توجه داشته باشید تغییرات از این دست در ریسورس‌­های شیرپوینت در صورتی که تست شده باشند و در فارمهای بزرگ عملیاتی استفاده شده باشند قابل اتکا و اطمینان هستند و در غیر این صورت استفاده از آنها باعث مشکلات عدیدی برای شما خواهد شد. از دیگر تغییرات مورد نظر میتوان به عوض نمودن Branding Text شیرپوینت نیز اشاره کرد.