نماها امکان سازماندهی محتوای لیست‌ها و مخازن شیرپوینت را به شما می‌دهد، بگونه‌ای که بتوانید داده‌های مورد نیاز خود را بدون آیتم‌های اضافی مشاهده نمایید. در نماها با استفاده از فیلترها و استایل‌ها، شما می‌توانید داده‌های موجود در لیست‌ها و مخازن را به شیوه‌های مختلف نمایش دهید. در تمام لیست‌ها و مخازن، نمای پیش‌فرض شیرپوینت به اسم “همه موارد”  فعال می‌باشد. این نما، نمایش پیش‌فرض داده‌ها می‌باشد که قطعا با آن آشنا هستید. انواع نماها در شیرپوینت تنوع زیادی ندارند اما شما با استفاده از آنها می‌توانید نماها بسیار متفاوتی ایجاد نمایید.
در مقاله ایجاد نما در شیرپوینت می توانید در مورد نحوه ایجاد نما بیشتر بخوانید. اکنون ما انواع نماها را بررسی خواهیم کرد. این نماها رایج‌ترین و مفیدترین نماها هستند.  جهت نمایش نماها، از لیست همکاران سازمان که در آن اطلاعات پرسنلی ذخیره می‌شود استفاده کرده‌ایم.

نماها در شیرپوینت

1. نمای استانداد Standard View

همانطور که از نام این نما مشخص است، این همان نمایی است که هنگام ایجاد یک لیست یا مخزن به صورت پیش فرض مشاهده می‌کنید. تقریبا همیشه می‌توانید از این نما (وابسته به لیست خود)، به عنوان نمای پیش‌فرض استفاده نمایید. این نما اطلاعات لیست یا مخزن شما را به صورت یک جدول با توجه به ستون‌های انتخابی، نمایش می‌دهد و کاملا قابل ویرایش است که آینده به آن خواهیم پرداخت.

نمای استاندارد در شیرپوینت

2. نمای تقویم Calendar View

در این نما اطلاعات لیست در قالب یک تقویم نمایش داده می‌شود. در واقع شما می‌توانید نمای هر لیستی را به نمای تقویم تغییر دهید( لیستی که ستونی از جنس تاریخ داشته باشد)
شما یک ستون تاریخ را جهت استفاده در تقویم انتخاب می‌نمایید و نمای تقویم بر اساس این ستون اطلاعات را به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه نمایش می‌دهد.
در لیست همکاران “تاریخ تولد” جهت نمایش در نمای تقویم انتخاب شده است.

نمای تقویم در شیرپوینت

3. نمای اکسل Datasheet view

این نما کاملا شابه نمای استاندارد است با این تفاوت که می‌توانید اطلاعات لیست را در همان صفحه مشابه اکسل ویرایش سریع نمایید و ستون­هایی که در نما قرارداده شده­اند را ویرایش نمایید.

نمای Data Sheet

4.Gantt view

این نما حول ستون تاریخ و زمان شکل می‌گیرد. این نما پیشرفت مولفه‌های انتخابی شما را در طول زمان نشان می‌دهد. این نما در مواردی مانند پیگیری مهلت فاکتورها، سررسید پرداخت‌ها یا پروژه‌هایی با زمان پیشرفت و مهلت ، کاربرد دارد.

تصویر زیر یک نمای Gantt از لیست وظایف است که زمان شروع و زمان پایان وظایف را نمایش می‌دهد.

gantt view