پلتفرم شیرپوینت با توسعه روز افزون به پلتفرمی محبوب برای سازمان‌­ها تبدیل شد، که از ورژن 2001 که نخستین ورژن آن بود تا ورژن 2019 این روند ادامه دارد. شیرپوینت با گسترش ویژگی­ها و قابلیت‌های خود به بهترین پلتفرم برای استفاده سازمان­ها تبدیل شده است. در این مقاله برخی از مزایای شیرپوینت برای پویایی کسب و کارها را با هم بررسی خواهیم کرد.

مزایای شیرپوینت برای پویایی کسب و کارها

مزایای شیرپوینت برای پویایی کسب و کارها

اشتراک گذاری راحت اطلاعات

پلتفرم شیرپوینت با دارا بودن قابلیت اتصال به میل سرورهای سازمانی مانند Exchange امکان به اشتراک گذاشتن یک سایت، صفحه یا سند با شخص دیگر را با ارسال لینک آن با ایمیل را فراهم کرده است که این خود به نوبه خود مزیت مهمی است. با این امکان افراد به راحتی می‌توانند اطلاعات مورد نیاز را در تیم­های خود رد و بدل کنند و مطمئن باشند شخص مورد نظر اطلاعات را مشاهده خواهد کرد.

همچنین شیرپوینت امکان تعریف گردش کارهای مختلف برای اسناد و اطلاعات را دارد. تا حین گردش این اطلاعات و اسناد افراد ذینفع نیز از تغییرات آنها مطلع شوند و اطلاعات تیم بروز شود.

مزایای شیرپوینت برای پویایی کسب و کارها

افزایش کارگروهی در تیم‌ها

شیرپوینت با تفکر و خط فکر کارگروهی درون سازمانی ایجاد شده است و مسلما امکانات و ویژگی­‌های آن تاکید حداکثری بر این موضوع دارند. امکاناتی مانند:

  • قابلیت استفاده از فروم‎‌­‌های گفتگو که افراد بتوانند در آن به بحث و تبادل نظر در مورد موضوعات مختلف بپردازند
  • قابلیت مشارکت در نوشتن و ویرایش اسناد که اشخاص میتوانند یک سند را با همکاری یکدیگر ایجاد و ویرایش کنند.

شیرپوینت با استفاده از رابط کاربری یکپارچه ­‌خود، قابلیت جمع‌آوری تمامی اطلاعات مربوط به یک موضوع کاری مشترک را در قالب یک سایت به تیم‌ها می‌دهد. تیم‌های کاری در آینده به نحو احسن از این سایت‌ها استفاده خواهند کرد.

مزایای شیرپوینت برای پویایی کسب و کارها

امنیت اطلاعات

شیرپوینت با لایه‌های امنیتی فراوانی که دارد میتواند احساس اطمینان از لو نرفتن اطلاعات و از دست نرفتن اطلاعات را به صاحبان کسب و کار بدهد.

از این لایه­‌های امنیتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کدگذاری اطلاعات در سطح دیتابیس
  • دسترسی‌های دقیق در سطوح مختلف شیرپوینت (سایت­ها، کتابخانه‌ها، اسناد)
  • قابلیت انتقال سایت­ها به پروتکل HTTPS
  • مدل­ها امن و مختلف اهراز هویت کاربران همچون Kerberos ، ADFS
مزایای شیرپوینت برای پویایی کسب و کارها