پلتفرم شیرپوینت با توسعه قوی و روز افزون از ابتدا به پلتفرمی محبوب برای سازمان­ها تبدیل شد، که از ورژن 2001 که نخستین ورژن آن بود تا ورژن 2019 این روند ادامه دارد. شیرپوینت با گسترش ویژگی­ها و قابلیت‌های خود به بهترین پلتفرم برای استفاده سازمان­ها تبدیل شده است در این مقاله برخی از مزایای شیرپوینت برای پویایی کسب و کارها را با هم بررسی خواهیم کرد.

مزایای شیرپوینت برای پویایی کسب و کارها

اشتراک گذاری راحت اطلاعات

پلتفرم شیرپوینت با دارا بودن قابلیت اتصال به میل سرورهای سازمانی مانند Exchange قادر خواهد بود تا همراه با اشتراک یک سایت، صفحه یا سند با شخص دیگر لینک آنرا نیز با ایمیل ارسال کند که این خود به نوبه خود مزیت مهمی است تا افراد به راحتی بتوانند اطلاعات مورد نیاز را در تیم­های خود رد و بدل کنند و مطمئن باشند شخص مورد نظر آنها این اطلاعات را مشاهده خواهد کرد.

همچنین شیرپوینت امکان تعریف گردش کارهای مختلف برای اسناد و اطلاعات داخل خود دارد تا حین گردش این اطلاعات و اسناد افراد ذینفع نیز از تغییرات آنها مطلع شوند و اطلاعات تیم بروز شود.

مزایای شیرپوینت برای پویایی کسب و کارها

افزایش کارگروهی در تیم‌ها

شیرپوینت با تفکر و خط فکر کارگروهی درون سازمانی ایجاد شده است و مسلما امکانات و ویژگی­های آن تاکید حداکثری بر این موضوع دارند، امکاناتی همچون قابلیت استفاده از فروم­های گفتگو که افراد بتوانند در آن به بحث و تبادل نظر در مورد موضوعات مختلف بپردازند ، قابلیت مشارکت در نوشتن و ویرایش اسناد که اشخاص میتوانند یک سند را با همکاری یکدیگر ایجاد و ویرایش کنند

شیرپوینت با استفاده از رابط کاربری یکپارچه و ساده­ای که دارد این قابلیت را به تیم‌ها میدهد تا براحتی تمامی اطلاعات مربوط به موضوعی که مشترک روی آن کار میکنند را در قالب یک سایت واحد جمع آوری نموده و در آینده به نحو احسن از آن استفاده کنند.

مزایای شیرپوینت برای پویایی کسب و کارها

امنیت اطلاعات

شیرپوینت با لایه‌های امنیتی فراوانی که دارد و قابل پیاده سازی خواهد بود میتواند احساس اطمینان از لو نرفتن اطلاعات و از دست نرفتن اطلاعات را به صاحبان کسب و کار بدهد، از این لایه­های امنیتی میتوان به کدگذاری اطلاعات در سطح دیتابیس، دسترسی‌های دقیق در سطوح مختلف شیرپوینت(سایت­ها، کتابخانه‌ها، اسناد)، قابلیت انتقال سایت­ها به پروتکل HTTPS و مدل­ها امن و مختلف اهراز هویت کاربران همچون Kerberos ، ADFS را میتوان از موارد قابل پیاده سازی برای افزایش امنیت شیرپوینت نامید

مزایای شیرپوینت برای پویایی کسب و کارها