کوکاکولا یا پپسی؟ گربه یا سگ؟ جمهوری خواه یا دموکرات؟ زندگی پر از انتخاب‌ها است. در این مقاله، می‌خواهیم به شما در یکی از انتخاب‌هایی که باید در محیط مایکروسافت 365 خود انجام دهید، کمک کنیم. در واقع می‌خواهیم در مورد مایکروسافت Teams در مقایسه با Yammer صحبت کنیم. در ظاهر، هر دو یک کار را انجام می‌دهند، اما در واقعیت، متفاوت هستند و برای اهداف و موارد مختلفی استفاده می‌شوند.

Yammer

ابتدا با Yammer شروع می‌کنیم. Yammer در سال 2012 توسط مایکروسافت خریداری شد و قرار بود یک شبکه اجتماعی شرکتی باشد. با این اوصاف، در اکثر سازمان‌ها مورد توجه قرار نگرفت زیرا در واقع با برنامه‌های دیگر موجود در مایکروسافت 365 (آفیس 365 سابق) به خوبی سازگار نبود. جذابیت اصلی Yammer این واقعیت بود که با شیرپوینت ادغام شده است – شما می‌توانید به راحتی مکالمه‌ای را برای یک گروه Yammer در یک صفحه شیرپوینت جاسازی کنید، و آن را کمی اجتماعی‌تر و سرگرم کننده‌تر کنید.

مایکروسافت Teams در مقایسه با Yammer


مایکروسافت Teams در مقایسه با Yammer
ادغام Yammer  و شیرپوینت

Teams

در سال 2017، مایکروسافت، Teams  را منتشر کرد. برنامه Teams به دلیل سادگی، توانایی شخصی‌سازی و یکپارچگی با بقیه برنامه‌ها در مایکروسافت 365 (شیرپوینت، Outlook، فرم‌ها ، Power Automate و غیره) توسط اکثر سازمان ها مورد استقبال قرار گرفت.

ادغام Yammer  و شیرپوینت


مزیت اصلی Teams نسبت به Yammer ادغام آن با برنامه های دیگر از طریق گروه مایکروسافت 365 است. و البته، توانایی اضافه شده تماس‌های تیمی (تماس‌های ویدئویی، اسکایپ سابق)، تمام اینها با هم در یک بسته ادغام شده‌اند.

موارد استفاده Yammer  و Teams

Teams

  • همکاری دو طرفه در پروژه‌ها
  • پروژه‌های موقت
  • مدیریت اسناد
  • تماس‌های تیمی گروهی
  • یکپارچگی با Power Automate و سایر منابع مایکروسافت 365

Yammer

  • ابزار ارتباطی جایگزین با کارمندان (به عنوان مثال واحد منابع انسانی دارای کانال پرسش و پاسخ غیررسمی است)
  • گفتگوهایی به سبک انجمن در موضوعات خاص

چه مواقعی از Teams  یا Yammer  استفاده کنیم؟

سازمان‌های بزرگ

اگر سازمان بزرگی هستید (منظور از سازمانی بزرگ سازمانی است که حدود هزار کاربر دارد)، قطعاً می‌توانید از Yammer به عنوان یک ابزار ارتباطی جایگزین بهره‌مند شوید. درست مثل مثال بالا، منابع انسانی می‌تواند یک جامعه غیر رسمی برای پاسخ به سوالات در مورد سیاست تعطیلات و مزایای پزشکی داشته باشد. همچنین گاهی مشتریان می‌توانند انجمن‌های با موضوعات خاص برای بحث ایجاد کنند. (مانند نکات و ترفندهای شیرپوینت)

سازمان‌های کوچک

اگر کمتر از صد یا چند صد کارمند دارید، شاید لازم نباشد از Yammer استفاده کنید. چرا وقتی کاربران شما قبلاً از Outlook و Teams استفاده می‌کنند، کانال دیگری برای برقراری ارتباط ایجاد کنید؟

مقاله مرجع