مواردی که پیاده‌سازی آنها در شیرپوینت مفید خواهد بود

این مثال‌ها مواردی هستند که وابسته به نیاز سازمان می‌توان تصمیم گرفت که شیرپوینت برای اجرای آنها مناسب می‌باشد یا خیر ولی در مواردی که پیچیدگی نیازها برای پیاده‌سازی در شیرپوینت مناسب نیست در صورتی که بتوان نیازهای سازمان را تعدیل نمود حتما برای کسب و کارها وجود این سامانه ها تا نبود آنها مفید تر خواهد بود.

سامانه درخواست‌های پشتیبانی:

در شیرپوینت با مقداری سفارشی‌سازی می‌توان سامانه‌ای برای درخواست‌های پشتیبانی سازمان‌ها ایجاد نمود. پلتفرم شیرپوینت با امکانات بیشماری توسعه‌دهندگان شیرپوینت را یاری خواهد کرد. این سامانه می‌تواند امکانات کاملا متفاوتی داشته باشد که نیاز به سفارشی‌سازی‌های ساده و بسیارپیچیده داشته باشد امکاناتی مانند فرآیندهای بررسی و پیگیری درخواست ورودی، امکان اطلاع رسانی درخواست ها، منظور کردن SLA، پاسخ به درخواست به ترتیب اهمیت و گزارشات کاربردی از درخواست‌ها از این دست امکانات می‌باشد. از طرف دیگر امکاناتی درخواستی دیگری نیز هست که یا پیاده‌سازی آنها مقدور نیست و یا اینکه پیاده‌سازی آنها در شیرپوینت به دلیل محدودیت‌های شیرپوینت کار مناسبی نیست امکاناتی مانند اتصال به سیستم‌های تلفن، اتصال به سامانه‌های ایمیلی، پیاده‌سازی درخواست‌های بیرونی سازمان، فرآیندهای ارتباط با مشتریان، امکان چت آنلاین، کنترل از راه دور کلاینت‌ها از این دست از مثال‌هاست.

ما در شرکت داتام با طراحی سامانه درخواست خدمات فناوری اطلاعات با استفاده از تجارب خود آماده پیاده‌سازی و استقرار این سامانه برای کسب و کار شما هستیم.

سامانه مدیریت منابع انسانی:

شیرپوینت می‌تواند در پیاده‌سازی پروسه‌ها و فرآیندهای منابع انسانی بسیار مفید واقع شود مواردی همچون فرآیند جذب و استخدام، آموزش پرسنل، اطلاع‌رسانی و اشتراک‌گذاری قوانین و الزامات سازمان، تایید قراردادهای پرسنل و مشاورین، ارزیابی عملکرد کارکنان، درخواست مرخصی و تایید آن از این موارد می‌باشد.

ولی در صورتی که سازمان به دنبال امکاناتی از قبیل صدور احکام، فیش حقوقی، اصلاح ورودی / خروجی و دیگر امکاناتی مانند این،  قابلیت پیاده‌سازی در شیرپوینت را ندارد و فقط با توسعه و سفارشی‌سازی های بسیار زیاد می‌توان آنها را پیاده‌سازی نمود که علاوه بر هزینه و زمان زیاد خروجی مطلوبی نخواهند داشت.

مواردی که پیاده سازی آنها در شیرپوینت توصیه نمی‌شود:

سایت اینترنت سازمان‌ها:

طراحی سایت اینترنتی در شیرپوینت به دلایل بسیاری مناسب نمی‌باشد، دلایلی همچون مقرون به صرفه نبودن این کار، مناسب نبودن امکانات شیرپوینت برای پاسخ به برخی از نیازهای سایت اینترنتی. UI شیرپوینت به صورت پیشفرض مناسب سایت‌های اینترنتی نمی‌باشد تبدیل یک سایت شیرپوینت به سایت عمومی اینترنتی توسعه بسیار زیادی نیاز دارد که زمان بسیار زیادی نیز خواهد گرفت. اگرچه نمونه‌‌های موفق زیادی از سایت‌های اینترنت پیاده‌سازی شده بر بستر شیرپوینت هست ولی این سایت‌ها اغلب با هزینه و بودجه بسیار زیادی پیاده‌سازی شده‌اند. مایکروسافت نیز سرویس‌دهی سایت‌های اینترنتی را بر بستر کلاد شیرپوینت خود ( آفیس 365 ) متوقف نموده است. با این حال ما آمادگی اجرای این گونه سایت‌ها را برای سازمان شما داریم.

سیستم‌های پیشرفته:

شیرپوینت برای پیاده‌سازی سامانه‌هایی مانند CRM، ERP، مکاتبات اداری، سیستم‌های مالی مناسب نیست هرچند می‌توان با شیرپوینت تا حدودی سیستم‌هایی در این حد ساختار یافته را پیاده‌سازی نمود ولی در نهایت امکانات شیرپوینت در این زمینه جوابگوی این سیستم‌ها نخواهد بود. شیرپوینت محدودیت‌هایی مانند عدم امکان برقراری ارتباط بین اطلاعات دارد این محدودیت و دیگر محدودیت‌هایی مانند این امکان ایجاد سیستم‌های ساختار یافته بر بستر شیرپوینت را به ما نمی‌دهد و در نهایت اگر سیستمی با صرف هزینه و زمان بسیار زیادی نیز پیاده‌سازی شود پس از پیاده‌سازی مشکلات بسیاری خواهد داشت که بررسی و رفع این مشکلات پس از استقرار نیز بسیار هزینه و زمان بر خواهد بود. در صورتی که سامانه‌های آماده بسیار زیادی وجود دارد که برای این موارد امتحان خود را پس داده باشند و قابل پیاده‌سازی باشند.

تجربه‌های بسیاری در زمینه پیاده‌سازی این سیستم‌ها بر بستر شیرپوینت و متعاقبا شکست پیاده‌سازی آن‌ها وجود دارد سیستم‌هایی مانند سیستم فروش و بازاریابی، فرآیندهای ERP، مدیریت قراردادهای سازمان از این دست از مواردی هستند که پیاده‌سازی آنها در شیرپوینت پیشنهاد نمی‌شود.

ما در شرکت داتام آماده ایم تا قبل از شروع توسعه سامانه ای جدید بر بستر شیرپوینت با خدمات مشاوره خود به شما در انتخاب راهی درست یاری دهیم همچنین ما با تخصص و تجارب خود آماده پیاده سازی و استقرار سامانه های مورد نیاز شما هستیم.