شیرپوینت امکانات بسیار زیادی برای مدیریت دسترسی کاربران به سایت‌­های شیرپوینت و محتوای داخل آنها دارد. امکانات متعددی که ما قصد داریم در ادامه به آنها بپردازیم نخست از سطوح دسترسی در شیرپوینت شروع خواهیم کرد.

سطوح دسترسی در شیرپوینت

سطوح دسترسی مجموعه‌ای از دسترسی‌های از پیش‌ تعریف شده هستند که شما می‌توانید آنها را بر اساس نیاز سازمان خود به کاربران یاگروه‌های امنیتی  اختصاص دهید. سطوح دسترسی شیرپوینت در سطح site collection  تعریف می‌شوند و سایت‌های زیرمجموعه به طور پیش‌فرض سطوح دسترسی را از این مجموعه سایت به ارث می­برند.

سطوح دسترسی پیش‌فرض در شیرپوینت

سطوح دسترسی پیش‌فرض از مجموعه‌ای از دسترسی‌ها تشکیل شده‌است که به کاربران امکان انجام مجموعه‌ای از کارهای مرتبط را می‌دهد. شیرپوینت دارای هفت سطح دسترسی می‌باشد. شما می‌توانید پنج سطح دسترسی را سفارشی‌سازی نمایید. امکان سفارشی‌سازی دو سطح دسترسیLimited Access  و Full Control  وجود ندارد. در جدول زیر سطوح دسترسی پیش‌فرض شیرپوینت در Team site آورده شده است.

شیرپوینت امکانات بسیار زیادی برای مدیریت دسترسی کاربران به سایت¬های شیرپوینت و محتوای داخل آنها دارد.
 • سطح دسترسی View Only
  کاربران امکان مشاهده صفحات اپلیکیشن را دارند. سطح دسترسی View Only  برای گروه Excel Service Viewers  استفاده می‌شود.
 • سطح دسترسی Limited Access
  این سطح دسترسی امکان دسترسی کاربران به منابع اشترکی را فراهم می‌کند. سطح دسترسی Limited Access  به گونه‌ای طراحی شده است که کاربران به لیست‌ها، مستندات، مخازن، پوشه، آیتم لیست و سند خاصی بدون دسترسی به کل سایت دسترسی داشته باشند. کاربران با این سطح دسترسی امکان حذف یا ویرایش را ندارند.
 • سطح دسترسی Read
  در این سطح دسترسی علاوه بر امکانات دسترسی Limited Access کاربران امکان مشاهده صفحات و آیتم‌های لیست و همچنین امکان دانلود مستندات را دارند.
 • سطح دسترسی Contribute
  کاربران علاوه بر امکانات سطح دسترسی Read، امکان مدیریت نماهای شخصی، ویرایش آیتم‌های لیست و اطلاعات کاربران، حذف ورژن‌ها در لیست‌ها و مخازن‌ موجود، و افزودن، حذف، و به‌روز رسانی وب‌پارت‌های شخصی را دارند.
 • سطح دسترسی Edit
  این سطح دسترسی مشابه سطح دسترسی Contribute  است به‌علاوه مدیریت لیست‌ها.
 • سطح دسترسی Design
  کاربران امکان مشاهده، افزودن، به‌روز‌رسانی، حذف، تایید و همچنین سفارشی‌سازی آیتم‌ها یا صفحات در سایت‌ها را دارند. همچنین امکانات سطح دسترسی Edit  را نیز به همراه دارد.
 • سطح دسترسی Full Control
  کاربران کنترل کامل بر روی سایت دارند. این سطح دسترسی شامل تمام سطوح دسترسی قبلی تعریف شده می‌یاشد.

  اگر از سایتی به غیر از Team Site  استفاده کنید سطوح دسترسی پیش‌فرض دیگری را نیز مشاهده خواهید کرد. به طور مثال سطوح دسترسی زیر، سطوح دسترسی مربوط به سایت با قالب publishing  می‌باشد. این سطوح دسترسی علاوه بر سطوح دسترسی پیش‌فرض شیرپوینت که در بالا به آنها اشاره کردیم، در این سایت‌ها وجود دارند.
 • سطح دسترسی Restricted Read
  امکان مشاهده مستندات و صفحات
 • سطح دسترسی Approve
  این سطح دسترسی مشابه سطح دسترسی Contribute  می‌باشد علاوه بر اینکه کاربر امکان ویرایش و تایید صفحات، آیتم‌های لیست و مستندات را نیز دارد.
 • سطح دسترسی Manage Hierarchy
  ایجاد سایت، ویرایش صفحات و آیتم‌های لیست و مستندات و تغییر دسترسی‌های سایت