مخزن اسناد در شیرپوینت امکانات بسیاری را در اختیار ما قرار می‌دهد. یکی از این امکانات افزودن لینک و سند در مخزن اسناد شیرپوینت می‌باشد. فرض کنید شما یک مخزن شامل اطلاعات مورد نیاز برای افراد تازه استخدام شده در سازمان دارید، در این مخزن ممکن است تعداد سند آپلود نمایید و همچنین نیاز دارید سندهایی را از سایت‌های دیگر در این مخزن قرار دهید. شما می‌توانید به راحتی لینک آن اسناد را در این مخزن اضافه نمایید. برای استفاده از امکان افزودن لینک و سند در مخزن اسناد شیرپوینت کافی است مراحل زیر را دنبال نمایید.

1.ابتدا وارد مخزن اسنادی شوید که می‌خواهید این قابلیت را در آن فعال نمایید.

2.از نوار بالای مخزن، بر روی  ” تنظیمات  ” کلیک نمایید.

افزودن لینک و سند در مخزن اسناد

3.در صفحه تنظیمات مخزن بر روی ” تنظیمات پیشرفته ” کلیک نمایید.

افزودن لینک و سند در مخزن اسناد

4.در صفحه تنظیمات پیشرفته، اولین مورد “انواع محتویات ” می‌باشد. و با انتخاب گزینه “بله” امکان مدیریت نوع محتوا در این مخزن را فعال می‌کنیم و با کلیک بر روی دکمه ” قبول” تغییرات را ذخیره می‌کنیم.

افزودن لینک و سند در مخزن اسناد

5.با کلیک بر روی دکمه  “قبول” به صفحه تنظیمات مخزن برمی‌گردیم. با فعال کردن این امکان، در صفحه تنظیمات گزینه ” افزودن از انواع محتویات سایت” افزوده خواهد شد و با کلیک بر روی آن می‌توانیم محتوای مد نظرمان که همان “پیوند به یک مستند” است را اضافه کنیم.

افزودن لینک و سند در مخزن اسناد

6. در منوی موجود گزینه “پیوند به یک مستند” را انتخاب و بر روی دکمه افزودن کلیک نمایید و تغییرات را ذخیره نمایید.

افزودن لینک و سند در مخزن اسناد

7. اکنون به مخزن اسناد خود بروید. از نوار بالا بخش “فایل” بر روی ایجاد کلیک نمایید.
اکنون دو مورد اینجا قابل مشاهده است: مستند، پیوند به مستند

افزودن لینک و سند در مخزن اسناد

8. با کلیک بر روی “پیوند به یک مستند” صفحه‌ای باز می‌شود که کافی است یک نام برای سند خود انتخاب نمایید و لینک سند مورد نظر خود را در فیلد بعدی وارد نمایید.

افزودن لینک و سند در مخزن اسناد

مخزن اسناد در شیرپوینت یک محل امن جهت ذخیره‌سازی اسناد در اختیار شما قرار می‌دهد تا شما و همکارانتان به راحتی اسناد را پیدا کنید، همزمان روی اسناد کار انجام دهید و به سادگی با هر دستگاه در هر زمان به آنها دسترسی داشته باشید. اگر می‌خواهید از امکانات مخزن اسناد در شیرپوینت بیشتر بدانید، می‌توانید “هشت ویژگی مخزن اسناد در شیرپوینت” را مطالعه بفرمایید.